AKTUÁLNÍ INFORMACE, OZNÁMENÍ


25.05.2021
MŠ Akce
Bc. Vendula Kalíšková
Přírodní zahrada v mateřské škole
V prostorách zahrady mateřské školy se už několik měsíců buduje nová přírodní zahrada. Tento projekt nám promění stávající venkovní prostory tak, aby sloužily k enviromentálnímu vzdělávání.
A co si pod tím můžete představit?
Zahrada se nám rozrostla o krásné nové prvky jako např. sluneční hodiny, ptačí krmítka a budky, zahradní nábytek, hmatový chodník, fóliovník aj. Postupně budou ještě přibývat další komponenty.
A abychom u dětí podporovali pravidelný pobyt v přírodním prostředí, nabízíme jim celou řadu nových podnětů: zasadili jsme zeleninová semínka, rostlinky jsme pak sadili do fóliovníku. Každá třída má svůj vyvýšený záhon, do kterého si může zasadit zeleninu i květiny. Budeme pečovat o nově zasazený ovocný strom.
Společně budeme zkrášlovat školní zahradu výsadbou nových květin, skalkou, vrbovou stavbou či mlhovištěm. K práci na zahradě máme spoustu nových pomocníků jako např. dětské zahradní nářadí, konvičky na zalévání či lehátka na odpočinek.
S dětmi budeme pozorovat počasí pomocí meteobudky a dalších pomocníků – větrné korouhve, meteodomečku, teploměrů a dal.
K poznávání přírody nejen na školní zahradě, ale také na vycházkách nám bude sloužit výukový batoh skrývající nejedno tajemství, lupy, dalekohledy či mikroskop a další pomůcky.
Těšíme se, že pobyt na čerstvém vzduchu bude pro děti nejen o hraní si, ale také o tvoření a poznávání něčeho nového. Vytvořené prostředí pozitivně ovlivní kreativitu, zájem, přirozenou zvídavost a estetické cítění dětí.
                                           Bc.Martina Hessková, Lucie Mičková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VYHLEDÁVÁNÍOPTYSMěstys Suchdol nad Odrou ekolamp Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

KONTAKTNÍ INFORMACE


Základní škola a mateřská škola
Suchdol nad Odrou, příspěvková organizace

Komenského 323, 742 01 Suchdol nad Odrou

IČ: 75027712
DIČ: CZ75027712

Tel: 556 736 336
E-mail: zakladni@skolasuchdol.cz

Mgr. Tomáš Vindiš
ředitel 

projektyprojektyprojekty
 

Creative Commons - Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla Základní škola a mateřská škola Suchdol nad Odrou, příspěvková organizace | Prohlášení o přístupnosti


Přihlásit