V pátek 19. června se v Přerově uskutečnil nohejbalový turnaj trojic žáků 2. stupně.
V pátek 19. června se v Přerově uskutečnil nohejbalový turnaj trojic žáků 2. stupně. Mezi zkušenějšími týmy měla své zastoupení i naše škola, kterou reprezentovala čtveřice kluků ze 7. B. Pro kluky to byla vůbec první zkušenost s turnajem takového formátu, a rozhodně se v silné konkurenci neztratili.Vstup do turnaje nebyl úplně jednoduchý. První dva zápasy klukům trvalo, než se na hřišti správně sehráli, chytili rytmus a setřásli počáteční nervozitu. Ukázala se však jejich bojovnost. V posledních dvou zápasech základní skupiny už předváděli parádní nohejbal, zbytečně nechybovali a díky obrovskému nasazení si zaslouženě vydřeli postup ze skupiny.V prvním kole vyřazovacích bojů (play-off) sice kluci narazili a turnaj pro ně skončil, ale paradoxně právě tento zápas byl jejich vůbec nejlepším vystoupením dne. V tomto zápase ze sebe kluci vymačkali maximum a rvali se jako lvi o každý bod. Ukázali pohlednou a technicky vyspělou hru, za kterou se rozhodně nemusí stydět – předvedli výkon, na který mohou být právem hrdí. Klobouk dolů, kluci! Všechny ostatní týmy na turnaji byly složené výhradně z žáků devátých tříd. Naši sedmáci tak nastoupili proti o dva roky starším a fyzicky vyspělejším soupeřům. V této obrovské konkurenci obstáli na jedničku a ukázali skvělý potenciál do budoucna. Na závěr patří obrovské poděkování panu Martinu Kunčarovi, který kluky na turnaj doprovodil, poskytl jim trenérské rady a psychickou podporu během celého dne.
Děkujeme týmu (Michal Kunčar, Tomáš Kunčar, Vojtěch Jaroš, Samuel Buksa) za stoprocentní nasazení a vzornou reprezentaci školy. Kluci ukázali obrovský potenciál a my jim budeme držet palce, aby to příští rok cinklo!
Aneta Janovská


